Slovak
Polski

Zamki, jaskinie, uzdrowiska

W naszym otoczeniu, a także w sąsiednich regionach jest wiele atrakcji, takich jak zamki, jaskinie i centra odnowy biologicznej. Niektóre wskazówki poniżej.

Wycieczka do zamku Orawskiego i Aqua Parku Dolny Kubin

Orawskim zamku znajduje się w miejscowości Orawski Podzamok. Zamek wznosi się dominantą Orawy i jest jednym z najważniejszych zabytków budowlanych w zamku na Słowacji. Zamek ma bardzo bogatą historię. W tym zamku został nakręcony pierwszy czarno-biały film Słowacji pt: Dracula z 1992 roku i wiele innych. Możesz odwiedzić Orawska Kolejka Leśna w Orawskiej Leśnej. Masz okazję, aby odwiedzić Aqua Park Dolny Kubin w drodze powrotnej. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie internetowej.

sr-plz-pribilina-01-1298495713 bg3A 41-Oravsky_hrad

Wycieczka do zamku Strecno i tratwy na rzece Wag

Relaksujący czas spędzony na rejsie po rzece Wag z miłymi ludźmi. Pełne humoru, ale również ciekawe i poważe opowieści o raftingu sprawią, że pobyt w naszym regionie Mała Fatra będzie bardziej przyjemny. W raftingu mogą brać udział nawet większych grup z dziećmi. Rafting sezon trwa od 1 kwietnia do 31 października. Po raftingu, można odwiedzić zamek Strečno, który dumnie wznosi się na skalistym klifie nad rzeką Wag. Jest to również okazja, aby odbyć wycieczkę do Starhrad. Polecamy również nocne zwiedzanie zamku Strecno. Więcej informacji na tych stronach.

1104822_hrad-lietava DSCF46581 IMG_3518-Strecno-v-noci

Demianowska Jaskinia i relaks w Tatralandii

W północnej części Tatr Niskich jest narodowy pomnik przyrody – Jaskinie Demänovskiej – najdłuższy system jaskiń na Słowacji. Najpiękniejszą z nich jest Demianowska Jaskinia wolności, która jest najczęściej odwiedzaną jaskinią na Słowacji. Są tu najpiękniejsze jeziora i cała jaskinia świeci różnymi kolorami. Niedaleko od jaskini i Liptowskiego Mikulasza, istnieje świat wody Tatralandia, gdzie można korzystać z rodziną z różnych atrakcji wodnych.

demanovska-jaskyna-slobody-02 tatralandia jaskyna

Zamek Lietava i Aphrodite Rajeckie Teplice

Istnieje możliwość, aby wyjść z regionu Małej Fatry na piękne wycieczki, aby zobaczyć zamki słowackie w najbliższej okolicy. Jeden z tych zamków to zamek Lietava. Lietava jest jednym z największych ruin na Słowacji. W ostatnich czasach zamek Lietava będzie przechodził wielką przebudowę, która spowrotem przyniesie mu chwałę. W drodze powrotnej można wziąć kąpiel w pięknym uzdrowisku Aphrodite Rajeckie Teplice. Spa obejmuje źródła termalne, baseny zewnętrzne , baseny wewnętrzne. Spa jest zbudowane w stylu romańskim, można tu znaleźć doskonały relaks i wypoczynek.

lietava aphrodite3 d

 

Mogłoby Cię zainteresować

WordPress Video Lightbox Plugin