Slovak
Polski

Mała Fatra

Gdzie udać się w Małej Fatrze? Z pewnością polecam następujące wskazówki.

Park Narodowy Mała Fatra

Park Narodowy Mała Fatra jest parkiem narodowym, w którym znajdą Państwo bogatą i piękną przyrodę. Park znajduje się w Krivánska Małej Fatry, północnej części łańcucha górskiego Mała Fatra. 70% parku stanowią lasy. Najwyższym szczytem jest Wielki Krywań (1 709 m npm ), a kolejnym piękny Velky Rozsutec.

 rozsutec leto

Vrátna dolina

Vrátna dolina jest letnim i zimowym centrum turystycznym w Małej Fatrze. Istnieje tu wiele imprez sportowych, m.in. wyścigi kolarskie, bieg do Poludnovy Grun lub w zimie europejski puchar snowboard.

002

Janosikove Dziury

Janosikove Dziury stały się najbardziej ulubioną atrakcją turystyczną dla odwiedzających Terchova w ostatnich czasach. Przeszły gruntowny remont więc przyjedź I zobacz nowo zrekonstruowane Janosikove Dziury.

2009_06_11janosikovediery

Velky Rozsutec

Velky Rozsutec ( 1.609 m npm ) jest pięknym i dominujący dolomitem, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych na Słowacji. Stał się symbolem gór Mała Fatra i po dotarciu na szczyt można zobaczyć malowniczy widok na okolicę. Przygotuj się na ruiny I nawet sieci.

rozsutec leto

Mały Rozsutec

Mały Rozsutec (1343 m npm) to szczyt, który znajduje się tuż obok swojego starszego brata Velky Rozsutec i który nie jest gorszy pod względem widoków. Przygotuj się również na bardziej strome wzniesienia i pomoc łańcuchami.

065_-_sedlo_Medzirozsutce,_Maly_Rozsutec_a_sprievodkyna

Mapa Małej Fatry

Mogłoby Cię zainteresować

WordPress Video Lightbox Plugin