Slovak
Polski

Turystyka w MF

W skrócie chcemy przedstawić nasz piękny region i malowniczą miejscowość Terchova. Pensjonat Apartament Terchova znajduje się w centrum malowniczej miejscowości Terchova, który jest znany ze swojej bogatej kultury ludowej i mitów będących tematem historycznych opowieści. Terchova słynie z rozwiniętego przemysłu turystycznego.

Jest tylko mały skok z naszego mieszkania w najpiękniejszym zakątku Słowacji – Vrátna dolina – w parku narodowym Mała Fatra, gdzie każdy miłośnik przyrody może spełniać swoją pasję. Można odpocząć lub spędzić czas aktywnie na wymagających wysiłku pieszych wycieczkach po pięknych szlakach turystycznych. W naszym Parku Narodowym można znaleźć skarby, takie jak Velky Rozsutec, Wielki Krywań, Chleb, Prislop, Poludnovy Grun i prawdziwe perły, takie jak Janosikove otwory. Można zobaczyć dziewiczą przyrodę z wodospadami i zwierzętami, które są bardzo rzadkie. Po tym chcielibyśmy zaprosić Państwa do naszego pięknego regionu i miejscowości Terchova i do naszego Pension Apartment Terchova.

Turystyczna podróż do Velky Rozsutec (1610 m npm)

rozsutec leto

Popularny szlak turystyczny prowadzący do naszego pięknego dolomitu Velky Rozsutec (1610 m npm) jest tylko rzut kamieniem od Apartamentu Terchova. Ścieżka zaczyna się w Stefanova, gdzie można dostać się autobusem lub pociągiem. Od domku pod miastem Skalny dojdziesz do Medziholie (1185 m npm ), a potem do Velky Rozsutec. Można również wybrać ścieżkę na żółtym szlaku ze Stefanova do Podžiar a następnie niebieski szlak na siodło Medzirosutce ( 1225 m npm ), a od Medzirosutce po czerwonym szlaku do Velky Rozsutec.

Piesze wycieczki do Snilovske siodło i wodospady Sutovske

1145851Wycieczka rozpoczyna się od domku Vrátna. Po drodze trzeba pokonać trudne wysokości. Można dostać się do Snilovske siodło windą, która prowadzi do Chleb. Stamtąd zielonym szlakiem do domku pod Chleb, gdzie można zebrać siły. Po odpoczynku idziemy niebieski szlakiem turystycznym, aż do sprężyny Mojżesza i Szutowskiego wodospadu. Jeśli nie chcesz wracać tą samą trasą, możesz iść dalej niebieskim szlakiem aż do Šútovo, gdzie można dojechać pociągiem do Varin. Od Varin można dojechać autobusem z powrotem do Terchova.

Turystyczna podróż po Zbojnicky pieszym szlakiem

maxresdefault

Piesze wycieczki po Zbojnicky pieszym szlakiem jest kolejnym niezapomnianym przeżyciem w Małej Fatrze i zaczyna z na parkingu w Tiesňavy. Między formacjami skalnymi, niebieskim szlakiem dojdziesz do skrzyżowania Mężczyzna Noclahy. Kontynuuj trasę od skrzyżowania wzdłuż niebieskego szlaku do doliny Obsivanka. Tu jest miejsce, w którym można znaleźć najniżej rosnące drzewa (660 m npm). Obsivanka słynie z pięknych i ciekawych formacji skalnych. Po zejściu w dół koryta doliny Obsivanka dalej można iść tropem pola w Terchova. Ścieżka ta jest znana z krzywych schodów zbrojonych prętami. Trasę można kontynuować do Oravcove, gdzie można chodzić na drodze Krzyża z pięknyni ręcznie wykonanymi rzeźbami znajdującymi się wzdłuż ścieżki. Stąd krótkim spacerem jesteś z powrotem na parkingu.

Mogłoby Cię zainteresować

WordPress Video Lightbox Plugin